Disney+ Avrupa, Afrika ve Asya’da 40’tan fazla yeni ülkeye geliyor.

Disney+ Avrupa, Afrika ve Asya'da 40'tan fazla yeni ülkeye geliyor.

Uzun süredir merakla beklenen Disney+ artık ülkemizde kullanıma girdi. Avrupa, Afrika ve Asya’da 40’tan fazla yeni ülkeye geliyor. Gösterilerinin ve filmlerinin büyüsünü dünyanın her yerindeki kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. Variety’ye göre bu hafta hit yayın hizmeti 42 yeni ülkede ve 11 yeni bölgede kullanıma sunuluyor.

Artık yeni ülkeler Disney+‘ı deneyimleyebilir. Bu ülkelerin arasına Türkiye’de eklendi. Salı günü şirket, Yunanistan, Türkiye ve Polonya, Romanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan gibi birçok Orta Doğu Avrupa ülkesinde hizmete başladı. 18 Mayıs’ta Disney, Güney Afrika’da ve 8 Haziran’da Batı Asya ve Kuzey Afrika gibi yeni ülkelerde piyasaya sürülmüş oldu. Ek olarak, 16 Haziran’da Disney+ resmi olarak Avrupa, Batı Asya ve Afrika’daki yeni ülkelerde de satışa sunulacak. Dahil edilen ülkelerin tam listesi için Variety‘deki makaleye bakabilirsiniz.

Disney’in gelmekte olduğu 11 yeni bölge arasında Danimarka’nın Faroe Adaları, Fransa’nın Fransız Polinezyası, Fransız Güney Toprakları ve St. Pierre ve Miquelon Overseas Collective, Finlandiya’nın Åland Adaları, Hollanda’nın Sint Maarten, Norveç’in Svalbard & Jan Mayen ve Birleşik Krallık’ın İngilizleri yer alıyor. Hint Okyanusu Bölgesi, Cebelitarık, Pitcairn Adaları ve St Helena’da bu bölgeler arasında yer almakta.

2019’da ABD, Kanada ve Hollanda’da başlatılan akış hizmetinin şu anda 130 milyondan fazla abonesi var. Hizmet ayda 7,99 ABD doları ücrete sahip ve Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten şovlar ve filmler gibi çeşitli programları içinde barındırmaktadır. Yeni ülkelere ek olarak şirket, reklamlarla desteklenen daha uygun fiyatlı bir plan getirmeyi planlıyor. Şirket sadece gelirini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda dünya çapında yeni aboneler kazanmış olacak.

Ülkemizde aylık 34.99 TL gibi bir ücretle abone olabilirsiniz. Yıllık aboneliklerde %15 gibi bir tasarruf sağlama şansına sahipsiniz. Fiyat olarak bakıldığında diğer rakiplerine göre uygun gözüküyor fakat içerik olarak onlardan daha fazla tercih edilecek mi zamanla göreceğiz.

Disney+ sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Sitede bulunan diğer haberlere göz atmak için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir