Yüzünüz parmağınızdan daha hızlı olabilir mi?

iPhone 8’i yüzümüzle açabilir miyiz?

Yüzünüz parmağınızdan daha hızlı olabilir mi?

Yüzünüz artık akıllı telefonunuzun ekran kilidini açmak için bir yol olabilir. iPhone 8‘i artık parmağınızla değil yüzünüzle açmak isteyebilirsiniz.

iPhone 8’in yüz tanıma teknolojisinin çok hızlı olduğu söyleniyor “Gülümse” demenizden daha hızlı!

Yüzünüzü kullanarak iPhone 8’i açmak güzel bir fikir olabilir. Eğer performanslı çalışırsa.  The Korea Herald’a göre iPhone’un yüz tanıma sisteminin yüzünüzün farklı noktalarını (doğru) algılayabilmesi için 3D sensörler ile gelmesini bekliyor.

iPhone’un 10. yıldönümünde özel bir tasarımla müşterilerinin karşısına çıkacak olan Apple iPhone 8’i çarpıcı özelliklerle üreteceğini söylüyor. Bu çarpıcı özelliklerden bazıları şunlar. Uçtan uca yani tam ekran OLED ekran ve kablosuz şarj özellikleri. Apple’ın yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalışmalar yaptığı yakın zamanda tanıtmış olduğu HomePod kodunun içinde bir kod parçasının fark edilmesinden sonra gün yüzüne çıktı.

Yüz tanıma özelliği ile telefonun kilidini açmak Samsung Galaxy S8 gibi bir amiral gemisi telefon sayesinde mümkün oldu. Peki iPhone’da böyle bir özellik görebilecek miyiz ya da bu özellik gerekli bir özellik mi? Biliyorsunuz Apple firmasının bu gereksiz bir şey dediği bir çok şeyi inatla hayata geçirmemekte.

 

Yüz tanıma ile telefonun kilidini açmak bir fotoğraf ile açmak kadar kolay olduğu düşünülüyor. Bu yüz tanıma teknolojisini ne kadar güvenli yapar bilinmez. Samsung Galaxy S8 de olduğu gibi iPhone 8 de olmayacağı söyleniyor. 3D sensörlerin yardımıyla çok daha güvenli olacağı savunuluyor. Belkide yüzünüz ile çok daha hızlı olacak. Bunu ürün ortaya çıktıktan sonra göreceğiz.

Tüm bunların yanında oldukça tartışma konusu olmuş bir konu daha var. Parmak izi okuyucusu nerede olacak. Eminim mühendislerden çok biz kafa yormuşuzdur. Ama edililen bilgilere göre parmak izi okuyucusunun ekranın üzerinde olmayacağı bilgisi kulaktan kulağa dolaşıyor. Bunuda tanıtıldıktan sonra göreceğiz.

Apple’ın iPhone 8’i ne zaman tanıtacağı bilinmiyor. Önceki tarihlere baktığımız zaman bir çok tanıtımı Eylül ayında yaptı. Durum onu gösteriyor ki önümüzdeki günlerde yakın zamanda iPhone 8 ile tanışabiliriz.

Apple bu tanıtım olayı ile ilgili hala bir açıklama yapmış değil. Bekleyip göreceğiz.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir