MacBook Pro Handoff Çalışmıyor Sorunu Çözüldü. (2023)

MacBook Pro Handoff Çalışmıyor Sorunu Çözüldü. (2020)

MacBook Pro Handoff Çalışmıyor Sorunu Çözüldü. (2021) konulu yazımızda bu sorunun çözümünden hızlı bir şekilde bahsedeceğiz. Apple kullanıcılarının hizmetine sunduğu Handoff özelliği oldukça kullanışlı bir hizmettir. Bu özellik hakkında bilgi vermek gerekirse; bir işe iPhone’da başlayıp iPad ya da Macbook cihazlarda devam edebilme özelliğidir. Bu geçişi çok kolay sağlayabilirsiniz. Bunun yanında en çok kullanılan işlevlerden biri ise şudur; bir şeyi iPhone’da kopyalayıp gelip Macbook üzerinde yapıştırıp, yapacağınız işe hemen devam edebilirsiniz. Handoff hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak Apple’ın Handoff sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Apple’ın sayfasında, Handoff’u kurmak ve kullanmak adına oldukça detaylı bilgilere yer verilmektedir. Karşılaşacağınız sorunları çözmek içinde bu safaya başvurabilirsiniz fakat bu çözümler her zaman düzgün şekilde çalışmayabiliyor. Eğer sayfadaki adımları izleyip gerekli ayarları yapmanıza rağmen hala Handoff özelliğini kullanamıyorsanız doğru yerdesiniz. Aslında çözümü oldukça basit.

Macbook üzerinden Ayarlara gidip giriş yapmış olduğunuz Apple ID’den çıkış yapmalısınız. Daha sonra tekrar aynı Apple ID ile giriş yapmalısınız. Macbook üzerinde bu giriş işlemi yapıldıktan sonra iPhone veya iPad için de aynı işlemleri yapmanız gerekebilir. Eğer otomatik olarak çıkış yapmışsa zaten iPhone veya iPad üzerinde de tekrardan giriş yapmanızı isteyecektir.

Handoff’un çalışması için kullanılan tüm cihazların aynı Apple ID ile açılmış olması gerekir. Aslında tüm cihazlarda zaten aynı Apple ID kullanılmasına rağmen bazen yazılımsal olarak böyle küçük senkronizasyon sorunları olabiliyor.

Diğer Apple haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Handoff sorununu çözebildiniz mi? Eğer faydalı olduysa veya sorun hala devam ediyorsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Not:

Handoff özelliğinin çalışabilmesi için öncelikle Handoff’u destekleyen cihazlar ve güncel işletim sistemlerini kullanıyor olmanız gerekmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir