Bitcoin bir kez daha yükselişe geçti!

Bitcoin bir kez daha yükselişe geçti! Bitcoin’in market çapı, CoinMarketCap verilerine göre var olan tüm kripto paraların market çapının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturmakta. En son 2017 yılında tüm marketin yüzde 50’sini oluşturan Bitcoin (BTC), 2018 yılında ilk kez bu orana ulaştı.

Kripto para piyasasınını takip edebileceğimiz bir web sitesi olan CoinMarketCap verilerine göre, şu anda lider konumda olan kripto para Bitcoin’in tüm kripto para marketindeki oranı, 19 Aralık 2017 tarihinden bu yana ilk kez yüzde 50’ye yükseldi.

Grafikte görebileceğimiz gibi turuncu renkte çizgilerle ifade edilmiş olan kısım Bitcoin’in baskınlık oranı, Bitcoin son 1 ay içinde düzenli bir artış gösteriyor. Aynı zaman diliminde ise diğer kripto para birimlerinin piyasa değerleri büyük ölçüde düşüşte olduğu görülüyor.

Daha önce Bitcoin’in pazar hakimiyeti yüzde 50’nin üzerindeyken değer durumları çok daha farklıydı.

CoinDesk Bitcoin fiyat endeksine göre, 19 Aralık’ta BTC’nin ortalama fiyatı 17.605,81 dolar seviyesindeydi. Dönemin en yüksek Bitcoin değerine ulaştığı dönemdi. Bu da o zaman, Bitcoin’in bugünkü fiyatından %65 daha fazla olduğunu gösteriyor.

Sizce Bitcoin, daha yüksek değerlere çıkacak mı yoksa diğer kripto paralar onu yakalayabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

[button url=”https://www.binance.com/?ref=21230237″ target=”true” text=”Nasıl Bitcoin Alırım?” class=”kirmizi” size=”large”]


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir