Android Oreo’nun yepyeni emojileri ile tanışın.

Android Oreo’nun yepyeni emojileri ile tanışın.

Android Oreo’nun yepyeni emojileri ile tanışın. Android‘in en yeni işletim sistemi olan, mobil işletim sisteminin bir sürü yenilik getirdiği söylenemez; ancak çoğu akıllı telefon kullanıcısının kalbinde yer edinen ve kullanmaktan vazgeçemediği bir şeyi elden geçirip yeniliyor: Emojiler. Google, daha geleneksel görünümlü Suratlar ve emojiler yerine “blob” stil suratlarının iOS’u da içeren diğer platformlardaki eşdeğerleriyle kıyaslandığında genelde daha fazla tanınabilir olduğu görülüyor.

Google, emojilerin yeniden tasarımını yıllık geliştirici konferansı olan I / O’da tekrardan geri döndürdüğünü açıkladı. Google’ın bu girişimi rakipleri açısından biraz can sıkıcı olabilir. Google, emojilerin yeniden tasarımı konusunda iyi niyetli olarak çalışıyor gibi görünüyor. Hem başlangıçtan beri büyüdü hem de emoji setleri arasında çeşitliliği, kapsayıcılığı daha iyi temsil eden bir kütüphane stilini birleştirmek istiyor.

Bu muazzam yenileme ile belirtilen hedeflerinden biri de platformlar arasındaki iletişimin iyileştirilmesi idi. İnsanların sesli ve metin kullanarak iletişim kurduklarını hatırlayan kişiler, emojinin aslında kişinin hissettiği ve karşı tarafa o duygusunu aktarmak için sıklıkla emojilere başvurduğunu görür. Google, emojilerin platformlarda kullanılmasını sağlayarak olabildiğince tutarlı ve yanlış iletişimi önlemeye yardımcı olmak istediğini söyledi. Bu ifadeler, genellikle iOS ve eşdeğerlerinden çok farklı şeyler gibi görünüyordu.

Bu yenilemeyle birlikte Android O, Unicode 10 emoji setinde bulunan 69 yeni emoji içeriyor. Bunlar ifadeler insanların ve cinsiyetlerin daha iyi temsil edilmesinin yanı sıra bazı eğlenceli, bilimkurgu karakterleri ve muhtemelen çok popüler olan emojiler üzerine odaklanmıştır.

Yukarıdaki emoji örnekleri, toplam 2.000’den fazla karakter içeren Android O’da sunulan yeniden yapılan tasarımın küçük bir göstergesi. Yenilenen emojileri görmek için burayı tıklayarak siteyi ziyaret edebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir